ﺳﻪشنبه، 5 مرداد 1400
En | 
زمین برای تمامی متقاضیان  طرح اقدام ملی مسکن براساس سهمیه ابلاغی وزارت راه وشهرسازی در استان مرکزی تامین شده است
 

زمین برای تمامی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن براساس سهمیه ابلاغی وزارت راه وشهرسازی در استان مرکزی تامین شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته استان مرکزی با توجه به تهیه زمین مورد نیاز جهت طرح اقدام ملی مسکن به میزان تمام افراد واجد شرایط جز استان های پیشرو و موفق کشور است .
شنبه، 16 اسفند 1399 | Article Rating

 به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، احمد اصغری مهرآبادی روز پنجشنبه در سفر یک روزه به استان مرکزی ، در جلسه بررسی موضوع حوزه مسکن در اراک گفت: باتوجه به سهمیه ابلاغی از سوی وزارت راه وشهر سازی وپالایش متقاضیان واجد شرایط زمین درتمام شهرهای استان مرکزی تامین شده است.

وی تاکید کرد:  طبق قانون، شورای مسکن هر استان  اختیار تام در بحث رفع مشکل مسکن را دارد که می‌بایست در استان مرکزی نیز تمامی مباحث مربوط به رفع مناطق حاشیه نشین و سند دار شدن صاحبان املاک مستقر در این مناطق در این شورا مطرح و تصمیم‌گیری های لازم در این خصوص با حضور مقام عالی استان

گرفته شود.

در ادامه جلسه نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی  گفت: اقدامات مناسبی در راستای  رفع حاشیه نشینی و سند دار شدن سکونت گاههای غیر رسمی از سوی اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفته است که می بایست به صورت جدی دنبال شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: در طرح اقدام ملی مسکن سهمیه ابلاغی این استان  از سوی  وزارت راه وشهرسازی 21 هزار 290 واحد می باشد که از این میزان تعداد12 هزار 400 واحد مربوط به شهر های جدید امیر کبیر ومهاجران ومابقی مربوط به شهرهای بالا و زیر 100 هزار نفر جمعیت است که زمین مورد نیاز این طرح دراستان مرکزی تامین شده است.

  احمد مرزبان افزود: در بحث مسکن مهر تا کنون 3 هزار و 189 واحد به صورت تفاهم نامه سه جانبه و 9هزار و550 واحد به صورت قرارداد خود مالک و 10890 واحد از طریق تعاونی های مسکن به متقاضیان تحویل داده شده است و با رفع مشکل ۷۲ واحد باقی مانده تا پایان سال پرونده مسکن مهر در استان مرکزی بسته می‌شود.

وی اضافه کرد:جلو گیری از توسعه حاشیه نشینی رفع سکونتهای غیرمجاز در مناطق باغ خلج و کوی امام علی (ع)جزء اولویت کاری  این مجموعه است و تاکنون ۳۶۸ واحد در فاز نخست در این مناطق ساخته شده است.

 وی اظهار داشت: در فاز دوم در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۳۰۰ متر، ۳۳6واحد ساخته شده  و در فاز بعدی نیز 240 واحد  به صورت مشارکتی در حال اخذ پروانه جهت ساخت است و در منطقه با غ خلج درفازچهارم نیز  زمینی به مساحت  4.5 هکتارجهت تولید وعرضه مسکن درهمان منطقه وتحقق اهداف بازآفرینی در دست اقدام است.

وی تاکید کرد: با موافقت وزیر راه و شهرسازی در منطقه سکونتگاه های غیررسمی باغ خلج تمام واحدهای سهم دولت به عنوان منابع پشتیبان جهت اجرای فاز بعدی مصوب شده است.

 مرزبان درادامه افزود: در بحث سنددار کردن این مناطق تا کنون ۱۲ پلاک شناسایی و ثبت شده است که سند ۳ پلاک اخذ و مابقی نیز به زودی تعیین تکلیف می شود که در پلاک های ثبت شده  تا کنون سند تک برگی ۸۰۰  قطعه قطعه اخذ گردیده و3 هزار پرونده درسامانه شمیم سازمان ثبت اسناد واملاک ثبت گردیده است.

گفتنی است در این جلسه نماینده اداره کل بهزیستی با تشکر از اقدام مناسب اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی در بحث  رفع مشکل مسکن خانواده های دارای دو معلول گفت: با همکاری بسیار خوب  مدیرکل راه و شهرسازی استان ، زمین برای ساخت مسکن این قشر از افراد جامعه  در نظر گرفته شده و با پیگیری های صورت گرفته، مشکل احداث آسانسور برای مسکن مهر معلولان با اختصاص مبلغ سه میلیارد ریال در شهر جدید مهاجران رفع شد.

گفتنی است : مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر یک روزه به استان مرکزی ازسکونت گاههای غیر رسمی کوی امام علی(ع)،باغ خلج،شهرک ولی عصر بازدید که وی از تسهیل در عبور ومرور و نحوه پله گذاری ودسترسی به منازل مستقر دراین مناطق اعلام رضایت وخرسندی کرد وابراز داشت این مهم می تواند به عنوان الگوی مناسبی برای مابقی مناطق صعب العبور وحاشیه نشین شهرهای کشور باشد.

بازدید از سایت دانشگاه اراک، دیدار با نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، مسکن مهر توره و دره تفریحی گردو از دیگر برنامه های ایشان دراستان مرکزی بود.

تصاویر
  • زمین برای تمامی متقاضیان  طرح اقدام ملی مسکن براساس سهمیه ابلاغی وزارت راه وشهرسازی در استان مرکزی تامین شده است
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها