| 25 تير 1399
En | 
در طرح اقدام ملی مسکن خبرهای خوشی در پیش است

در طرح اقدام ملی مسکن خبرهای خوشی در پیش است

تاریخ انتشار: 1399/04/03|   بازدید: 110 |  print

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی در پاسخ به سوالات در برنامه رادیویی "پاسخ" گفت خبرهای خوشی در طرح اقدام ملی مسکن در پیش است .

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی احمد مرزبان ضمن توضیح علل و عوامل گرانی مسکن و اجاره بها بیان کرد : اجاره بهای مسکن به عنوان درصدی از قیمت مسکن محاسبه می گردد که بالا رفتن قیمت مس کن تاثیرات زیادی بر این مسئله  داشته است .

وی افزود : در یکی دوسال اخیر متغیرهای درونی و بیرونی به شکل کم سابقه ای بر روی قیمت مسکن تاثیرگذار بوده و از طرفی موجران انتظار دارند تمام خلاء های درآمدی ناشی از تورم را به نحوی از طریق مستاجران جبران نمایند .

مرزبان اظهار داشت : وضعیت سخت اقتصادی ، تحریم ها ، بیماری کرونا ، قیمت پایین نفت و بیکاری از جمله مسائلی است که علاوه بر فعالیت سوداگران و سرمایه های سرگردان باعث گردیده قیمت مسکن افزایش یابد و قدرت خرید خانوارهای بدون مسکن کاهش یابد و تقاضا به سمت اجاره نشینی افزایش یابد .

این مقام مسئول تعیین قیمت املاک را در هر منطقه با توجه به نوع و سال ساخت توسط هماهنگی دستگاههای ذیربط از جمله دستگاههای نظارتی ، دفتر فنی استانداری ،دستگاه قضا و اتحادیه املاک و... را  می توان از اقداماتی نام برد که می تواند در کنترل قیمت ها موثر باشد .

وی با تاکید بر اینکه راه و شهرسازی متولی ساخت و ساز و تامین زمین می باشد گفت با وجودی که طبق آمارها در سالهای گذشته نسبت عرضه به تقاضای مسکن کم نبوده ولی می توان گفت با اجرای طرح اقدام ملی مسکن مشکل بسیاری از هم استانیهای عزیز رفع و جای نگرانی زیادی نخواهد بود .

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد