10 فروردين 1399
En | 
عضو هیات مدیره شرکت باز آفرینی شهری  :افزایش نرخ تسهیلات بانکی در طرح های باز آفرینی شهری

عضو هیات مدیره شرکت باز آفرینی شهری :افزایش نرخ تسهیلات بانکی در طرح های باز آفرینی شهری

تاریخ انتشار: 1398/11/20|   بازدید: 88 |  print
 

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی : عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان مرکزی که با حضور معاون اقتصادی  رییس جمهور که در اراک برگزار شد گفت: در برنامه اقدام ملی 130 هزار واحد به بازآفرینی شهری اختصاص یافته که 100هزار واحد از این تعداد توسط مردم، سازندگان، انبوه‌سازان و توسعه‌گران با حمایت‌های دولت و شهرداری‌ها و مابقی برروی اراضی دولتی در محدوده محلات هدف بازآفرینی شهری ساخته می‌شوند.

وی اظهار داشت: بر اساس مطالعات انجام شده در کنار پرداخت تسهیلات در بازآفرینی شهری، انجام فعالیت‌های تشویقی شهرسازی بسیار موثر بوده و کار را برای انبوه‌سازان اقتصادی‌تر می‌کند.

آئینی افزود: انبوه‌سازانی که در تهران از فناوری‌های نوین استفاده کنند، می‌توانند به ازای هر واحد تا ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرند. در سایر کلانشهر‌ها، حداکثر این مبلغ تا ۱۶۰ میلیون، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا ۱۴۰ میلیون و در سایر شهر‌ها تا ۱۳۰ میلیون تومان تعیین شده است. این تسهیلات به سه بخش تقسیم می‌شود، در تهران و کلانشهر‌ها ۵۰ میلیون از مبلغ تسهیلات با نرخ ۹ درصد و در سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان با این نرخ ارائه خواهد شد.

  عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهارداشت: اضافه بر این 60 میلیون تومان در شهر تهران، بدون سپرده‌گذاری با نرخ ۱۸ درصد و در سایر شهر‌ها ۵۰ میلیون ارائه خواهد شد. مابقیِ تسهیلات تا سقف‌های تعیین‌شده نیز ازطریق خرید اوراق با نرخ ۱۶ درصد از بانک مسکن حاصل می‌شود.

  

 

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد