08 بهمن 1398
En | 
پرداخت سه میلیارد و 450 میلیون ریال تسهیلات برای اصلاح بافت‌های فرسوده استان مرکزی
مدیر کل راه وشهر سازی استان مرکزی:

پرداخت سه میلیارد و 450 میلیون ریال تسهیلات برای اصلاح بافت‌های فرسوده استان مرکزی

تاریخ انتشار: 1398/10/22|   بازدید: 23 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از پرداخت سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات به منظور اصلاح بافت‌های فرسوده در این استان خبر داد که برای ساخت۲۱۷ واحد در بافت فرسوده و ۲۳ فقره ودیعه مسکن هزینه گردیده است ..

.

 

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهر سازی استان مرکزی،احمد مرزبان افزود: این تسهیلات در قالب ۴۰۰ میلیون ریال وام بازسازی بافت‌های فرسوده با نرخ سود ۹ درصد به متقاضیان داده شده تا بتوانند با استفاده از این تسهیلات نسبت به نوسازی و بهسازی مسکن خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: همچنین برای مساعدت با متقاضیان در اجرای طرح بازسازی، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات ودیعه مسکن برای تامین مسکن موقت در زمان ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مرزبان افزود: ۴۰۰ میلیون ریال نیز برای ساخت مسکن با استفاده از فناوری‌های نوین نیز  با سود ۱۸ درصد به متقاضیان واجد شرایط با معرفی به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیکاری، درآمد کم، پایین بودن اجاره مسکن، وجود جاذبه‌های شهری در شهرهای بزرگ، عوامل دفعی در روستاها و شهرهای کوچکتر از مهم‌ترین عوامل بروز حاشیه نشینی در استان مرکزی است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت: ایجاد اشتغال، حل مشکلات کالبدی و فضایی حاشیه نشین‌ها، اختصاص زمین با کاربری‌های عمومی، ایجاد زیرساخت‌های شهری مثل شبکه فاضلاب، بالابردن سطح فرهنگی و سواد حاشیه نشینان، اعطای وام برای ساخت مسکن مناسب، ایجاد مراکز دولتی و تجاری، خدمات رسانی در حیطه حمل و نقل و نظارت بر عملکرد ساخت و سازها از مهمترین اقداماتی است که در زمینه ساماندهی و رفع مشکلات حاشیه نشینان موثر است.

 ۱۲۵ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی( معادل ۱۳ درصد) ساکن محله‌های حاشیه‌ای و فرسوده هستند

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد