| 20 مرداد 1399
En | 
اختصاص پنج دستگاه شتاب نگار زلزله به استان مرکزی

اختصاص پنج دستگاه شتاب نگار زلزله به استان مرکزی

تاریخ انتشار: 1398/10/19|   بازدید: 118 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از اختصاص 5 دستگاه شتاب نگار زلزله نسل جدید به استان مرکزی خبر دادکه پس از تکمیل زیرساخت های مربوطه در شهرستانهای اراک، ساوه ،آشتیان، محلات و رازقان نصب و راه اندازی خواهند شد.

 

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی ، احمد مرزبان گفت:  در راستای مصوبات کارگروه تخصصی زلزله و با عنایت به مکاتبات، پیگیری ها و مذاکرات انجام شده توسط این  اداره کل با ستاد وزارت متبوع، مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی و اداره کل مدیریت بحران استانداری مرکزی ، تعداد پنج دستگاه شتابنگار نسل جدید(برخط) به استان اختصاص یافته است .

وی افزود : این دستگاههای شتابنگار بزودی و پس از تکمیل زیرساخت های مربوطه در شهرستانهای اراک، ساوه ،آشتیان، محلات و رازقان نصب و راه اندازی خواهند شد.

مرزبان بیان کرد : داده های شبکه شتابنگاری اهمیت بسیار زیادی در طراحی سازه های مقاوم در برابر زمین لرزه و مدیریت بحران زلزله در کاستن تلفات وخسارات احتمالی را دارد و از آن برای راه اندازی سامانه های هشدار سریع استفاده می شود و خوشبختانه استان مرکزی بزودی شاهد نصب این دستگاهها خواهد بود .

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد